خانه شما بزرگ است يا کوچک؟ در يک آپارتمان زندگي مي‌کنيد يا يک ويلا خارج از شهر. همه اين موارد خانه‌هايي هستند که نياز ويژه‌اي به دکوراسيون داخلي منزل دارند. در اين مقاله از سايت راهيل هنري مي‌خواهيم درباره طراحي خانه با رنگ هاي شاد و فانتزي صحبت کنيم. مي‌خواهيم ببينيم که از رنگ‌ هاي شاد در چه حالتي مي‌توان در يک خانه استفاده کرد. بياييد اول خانه شما را به چند بخش عمده تقسيم کنيم. اتاق نشيمن يا حال، اتاق خواب، اتاق بچه، سرويس‌ها و در آخر آشپزخانه. شايد براي شما جالب باشد که وقتي مي‌خواهيد به طراحي خانه با رنگ بپردازيد، تمام اين بخش‌هاي خانه مي‌تواند براي شما مکان‌هايي براي کاربرد رنگ هاي فانتزي باشد. اما برخي از آن‌ها مي‌تواند جذاب تر باشد.


طراحي خانه با رنگ هاي شاد و فانتزي


در بعضي از سريال‌هاي خارجي و يا برخي خانه‌ها مي‌بينيم که تمام يک خانه با يک رنگ مثلا بنفش رنگ شده است. شايد در برخي از جاها اندکي کنتراست رنگ بالا و پايين مي‌شود اما وجود يک رنگ تکراري در همه جاي خانه از روتختي تا وسايل برقي آشپزخانه کمي عجيب به نظر مي‌آيد. نبايد نقش رنگ در دکوراسيون داخلي را دست کم گرفت، استفاده از المان‌هاي رنگي مختلف در دکوراسيون باعث شادابي روحيه مي‌شود. کاملا برعکس مواقعي که در طراحي از رنگ‌هاي تيره‌اي همچون مشکي استفاده شود، در اين نوع طراحي به مرور زمان مي‌تواند تاثيراتي بر روحيه افراد داشته باشد.


استفاده از اين روش بعد از مدتي شما از آن رنگ خسته مي‌کند. البته هستند کساني که وقتي به طراحي خانه با رنگ هاي شاد و فانتزي مي‌پردازند و آن را به طرزي افراطي در خانه به کار مي‌برند؛ هرگز از آن خسته نمي‌شوند، زيرا اين افراد عاشق رنگي هستند که کل زندگي خود را به آن درآورده‌اند.


طراحي خانه با رنگ بايد براي قالب مردم بايد به گونه‌اي باشد که شما از آن رنگ زده نشويد. توصيه من اين است که از رنگ‌هاي متعادل، روشن و فانتزي در کنار هم استفاده کنيد. مثلا اگر يک رنگ نارنجي بسيار تند را به عنوان روميزي ميز پذيرايي انتخاب مي‌کنيد، رنگ چوب صندلي‌ها را ونگه مشکي يا بلوطي انتخاب کنيد و البته رنگ ديوارها را هم به گونه‌اي انتخاب کنيد که رنگي ميانه ميان و خنثي مانند شکري باشد. حالا مي‌خواهيم براي هر يک از بخش‌هاي خانه که در بالا از آن ياد کرديم را با رنگ هاي فانتزي و شاد رنگ کنيم.


 


طراحي اتاق خواب با رنگ‌هاي فانتزي


طراحي اتاق خواب با رنگ شاد


اتاق خواب در تمام خانه مي‌تواند به بهترين مکان براي طراحي تبديل شود. پرده‌ها، ميز آرايش و قاب آينه و از همه مهم‌تر روتختي و بالش‌هاي آن، بهترين مکان براي کاربردي يک ست فانتزي از رنگ‌هاي شاد و دوست داشتي هستند. پيشنهاد ما اين است که روتختي و بالش‌ها را به رنگ شاد و فانتزي که دوست داري رنگ کنيد اين کار با تعويض يک ست روتختي کاملا امکانپذير است. حالا با رنگ‌هاي خنثي و تيره مکمل رنگ اصلي خود مي‌توانيد قابي بسيار زيبا، براي اين ست خواب خود ايجاد کنيد اين قاب با ديوار‌ها و پرده‌ها به وجود مي‌آيد. پيشنهاد ديگر ما اين است که در طراحي اتاق خواب با رنگ‌ هاي شاد و فانتزي رنگي گرم را به عنوان رنگ اصلي انتخاب کنيد.


اتاق نشيمن و آشپزخانه قلب طراحي خانه با رنگ هاي شاد و فانتزي


طراحي آشپزخانه با رنگ شاد


در طراحي منزل هيچ جا مهم تر از آشپزخانه و اتاق نشيمن نيست. در آشپز‌خانه يکي از بهترين روش‌ها آن است وسايل برقي بزرگ خود را به رنگ‌هاي تيره يا روشن خنثي خريداري کنيد. اين وسايل اغلب يا به رنگ سربي و خاکستري ساخته مي‌شوند و يا به رنگ سفيد. حال مي‌توانيد رنگ هاي شاد را در طراحي کشو‌ها، و برخي اکسوريز‌هاي ريز آشپزخانه به اين کار ببريد. حالا وقت آن است که به رنگ دلخواهتان فکر کنيد.


يکي دو صندلي اپن به رنگ هاي زرد يا خردلي با چوب سفيد گردويي مي‌تواند زير نور زرد متمرکز سقفي به اوج زيبايي برسد. ديگر چيزي که در آشپزخانه با رنگ‌هاي فانتزي به اوج زيبايي مي‌رسد ست‌هاي قوري و کتري است که زير نور متمرکز هود به اوج درخشندگي مي‌رسد.


اتاق نشيمن


طراحي اتاق نشيمن با رنگ شاد


حالا به مهم‌ترين بخش خانه مي‌رسيم طراحي در اتاق نشيمن. اين واقعيتي است که المان‌هاي طراحي سنتي خانه ايراني اندکي سخت با رنگ‌هاي شاد پيوند مي‌خوردند. اما مي‌توان طرح هاي جديد کاشي را با اين دسته از طرح‌ها کار کرد. ن مبل‌هاي راحتي مي‌تواند براي کاربرد رنگ‌هاي شاد و فانتزي مي‌تواند بهترين المان اتاق نشيمن باشد. همين طور روميز‌هاي کوچک و رانرها بهترين ست هاي رنگي را مي‌سارند که البته مي‌تواند از رنگ هاي فانتزي هم در آنها استفاده کرد.


در اين مقاله برخي از ايده هاي طراحي خانه با رنگ هاي شاد و فانتزي را با شما مطرح کرديم اما هيچ ايده‌اي به اندازه تفکري که در محيط شکل مي‌گيرد، نمي‌تواند نزديک به اجرا باشد. از اين رو بهتر است تا دير نشده با گروه راهيل هنري تماس بگيريد تا مناسب‌ترين طراحي را براي شما انجام دهيم.


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Tye ترازو فروشگاهي Mary Maxine Julie Rich فروشگاه خانم ها Bob Michael Amanda